Brazi Druse Jewelry

WPADNIJ DO NASZEGO BUTIKU: Grzybowska 61/ lok.15 / Warszawa / Platinum Towers 

 

Jak wybrać odpowiedni rozmiar pierścienia?
Jak wybrać odpowiedni rozmiar pierścienia?

Pierścionki z kamienia - jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Dobór prawidłowego rozmiaru pierścienia jest podstawowym krokiem do posiadania wygodnej naturalnej biżuterii, w której będziecie czuły się swobodnie. 

W tym tekście podam kilka czynników, które mogą mieć wpływ na nasz obwód palca, a także jak zmierzyć jego rozmiar.

W zależności od tego, na której dłoni zamierzamy nosić pierścień, obwód będzie się różnił. Osoby praworęczne będą miały u palców lewej dłoni mniej więcej o jeden rozmiar mniejszy obwód, niż u prawej dłoni. Dokładnie odwrotnie sytuacja przedstawia się u osób leworęcznych.

Przy pomiarze obwodu palca istotne jest również, kiedy go dokonujemy. Rano będzie on inny niż wieczorem. W ciągu dnia nasze dłonie reagują na temperaturę, dlatego będziemy również odczuwać różnice w zależności od pory roku. Latem, kiedy jest gorąco, palce puchną, natomiast zimą będą szczuplejsze.

Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na rozmiar pierścienia jest budowa palca. Istotne jest, aby osoby o szerokim stawie wybierały pierścionki wchodzące na palec z lekkim oporem, tak aby mieć pewność, że nie zsunie się w ciągu dnia.

Powyższe wskazówki powinny pomóc w prawidłowym dopasowaniu biżuterii. Trzeba jednak pamiętać, że nasze pierścionki z kamieni różnią się od tych wykonanych ze srebra, złota, czy innych metali. Kamień posiada swoją strukturę i porowatość, niektóre z nich „pochłaniają” więcej wody z organizmu (np. opalit). Biżuteria z kamieni jest także potężniejsza, przez co trudniej o dokładny pomiar rozmiaru. Jego budowa ma również wpływ na wygodę noszenia, dlatego pierścienie oszlifowane (kwarc dymny, kwarc różowy, ametyst, opalit, malachit howlit , onyks ) będą węższe, przez co mniej odczuwalne na palcu i prawdopodobnie wygodniejsze. Pierścienie z kolekcji  RAW  (kryształ górski, cytryn, akwamaryn, turmalin, szmaragd) są cięższe i potężniejsze od pozostałych, przez co będą bardziej odczuwalne na palcu w trakcie noszenia. Pierścienie z druzą (agat, ametyst) są również wygodne w noszeniu i bardzo efektowne. Na pewno najdokładniejszą metodą pomiaru rozmiaru, będzie wizyta w naszym salonie, gdzie zaoferujemy swoją pomoc w profesjonalnym doborze biżuterii i zmierzymy palec specjalnymi obrączkami miarowymi.

 

Pierścionki z kamienia - jak zmierzyć obwód

 Jeśli jednak taka opcja nie wchodzi w grę, najłatwiejszym i najbardziej dostępnym sposobem pomiaru, jaki można wykonać w domu, jest owinięcie nitką palca w jego najszerszym miejscu, a następnie dokładne zmierzenie jej długości linijką. Należy pamiętać, aby nie ściskać nitki zbyt mocno, w przeciwnym przypadku pierścień może okazać się za mały. Otrzymana liczba jest obwodem palca, na podstawie którego dobieramy rozmiar pierścienia. Na naszej stronie internetowej znajdziecie tabelę z rozmiarami, za pomocą której odnajdziecie swój rozmiar (https://brazi.pl/strona/tabela-rozmiary-pierscionkow).

W większości krajów Europy rozmiary pierścionków mają wartości od 4 do 34, w Anglii używa się nomenklatury alfabetycznej od G do Z++, natomiast w USA  od 4 do 14 (rozmiary mają większą rozpiętość, używa się również oznaczeń + i –  dla podkreślenia większego lub mniejszego rozmiaru, np. 4 + lub 6 -).

Jeśli mimo wskazówek doboru rozmiaru dopadną Was wątpliwości, służymy pomocą poprzez kontakt mailowy lub telefoniczny. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości żebyście mogły cieszyć się piękną, niepowtarzalną i naturalną biżuterią.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl