Brazi Druse Jewelry

DARMOWA DOSTAWA OD 300ZŁ (paczkomat i kurier InPost) // ZWROT 25 DNI // SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Na której ręce nosi się obrączkę i inne pierścionki? Praktyczny poradnik noszenia biżuterii.
Na której ręce nosi się obrączkę i inne pierścionki? Praktyczny poradnik noszenia biżuterii.

Na której ręce nosi się obrączkę i inne pierścionki? Praktyczny poradnik noszenia biżuterii.

 

To na której ręce oraz palcu nosisz obrączkę, czy inne pierścionki kiedyś miało naprawdę ogromne znaczenie. Jeśli do tej pory nie zwracałaś/-eś na to uwagi, najwyższa pora, by to zmienić.

Symbolika ubieranej biżuterii jest magiczna i można dzięki niej przekazać innym wiele cennych wiadomości. Noszenie pierścionków może zatem zdradzić o Tobie więcej, niż myślisz. Z poniższego wpisu dowiesz się, na której  ręce nosi się obrączkę i pozostałe świecidełka oraz jaki przekaz ze sobą niosą.O popełnienie stylistyczno-wizualnego faux-pas wcale nie jest trudno. Na co dzień mamy do czynienia z różnymi sytuacjami, kiedy to przychodzi nam się zastanawiać, w jaki sposób należy nosić konkretne ubrania czy dodatki. Tak samo jest z biżuterią. Pierwszym przykładem, który od razu przychodzi na myśl, jest noszenie pierścionka zaręczynowego, a następnie — obrączki. Okazuje się, że ty sentymentalne i drogocenne świecidełka mają przypisane miejsca, w jakich powinny być eksponowane. ...czytaj dalej poniżej... 

 

 

Jak prawidłowo nosi się pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny to wydarzenie, którego wiele kobiet po prostu nie może się doczekać. Zakochany mężczyzna wręcza swojej ukochanej błyszczący pierścionek, który później oglądany jest przez przyjaciół i bliskich pary przez naprawdę długi czas. Pierścionek zaręczynowy zakłada się na prawą rękę, na palec serdeczny. Po ślubie biżuteria powinna znaleźć się na palcu serdecznym lewej dłoni, jednak coraz więcej kobiet preferuje pozostawienie pierścionka zaręczynowego na prawej ręce, tuż pod złotą obrączką. ...czytaj dalej poniżej... 

Na której ręce nosi się obrączkę?

Po zaręczynach przychodzi czas na ślub. To wielkie wydarzenie, którego symbolem są właśnie obrączki. Te wyjątkowe pierścienie już z samego przekonania od dnia zaślubin powinny towarzyszyć nam do końca życia. Nie należą one jednak do niskobudżetowych wydatków, dlatego para młoda przed uroczystością długo zastanawia się nad zakupem jak najpiękniejszych i solidnych pierścionków. Na ślubnym kobiercu nowożeńcy nakładają je sobie na dłonie, zaraz po wypowiedzeniu przysięgi małżeńskiej. Zgodnie z przyjętym zwyczajem, w Polsce obrączkę nosi się na prawej dłoni, na serdecznym palcu. Tradycja ta podobnie wygląda w Hiszpanii, Grecji, Niemczech, Ukrainie, a także Wenezueli, Chile i Bułgarii. Z kolei na lewej dłoni obrączkę możemy zauważyć u mieszkańców Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Francji, Rumunii, Egiptu czy Irlandii. 

Od jakiegoś czasu w Polsce przyjęło się, że osoby po utracie małżonka lub małżonki przekładają obrączkę z prawej ręki na lewą. Wdowa lub wdowiec okazuje w ten sposób żałobę po odejściu ukochanej osoby. Aby uniknąć niekomfortowej sytuacji czy przykrego pytania, warto pamiętać o tym jakże istotnym szczególe. 

Czasami zdarza się również, że kobieta zakłada obrączkę na środkowy palec. Co to oznacza? Miejsce to nie posiada konkretnego przekazu, a wynika najczęściej z posiadania zbyt dużego pierścionka, który ześlizguje się z palca serdecznego. ...czytaj dalej poniżej... 

 

 

Symbolika noszenia pierścionków na różnych palcach.

Współcześnie biżuteria traktowana jest przede wszystkim jako ozdoba i forma wyrażenia własnego stylu, czy nawet osobowości. Dawniej jednak ludzie przywiązywali do niej dużo większe znaczenie. Ciekawostką jest, że pierścionki noszone na poszczególnych palcach niosą odmienne informacje na temat konkretnej osoby. Oto ich symbolika:

  • Obrączka na prawym kciuku —  symbol przynależenia do społeczności LGBTQ oraz bycia singlem/singielką. 
  • Obrączka na lewym kciuku — coraz częściej złote pierścionki zakładane są na lewy kciuk w celu podkreślenia zawarcia homoseksualnego małżeństwa. Dawniej obrączki noszono na kciuku w celu podkreślenia zamożności (Anglia), a zawodowi żołnierze, by powiadomić innych o wysokim odznaczeniu. 
  • Pierścionek na małym palcu — czasami interpretowany jest jako przynależenie do bractwa, grupy gangsterskiej bądź posiadanie rodowego pierścienia. Złoty pierścionek na małym palcu może oznaczać ponadto otwartość na związki i seksualność. Nie wyklucza to również faktu, że biżuteria noszona w ten sposób należy obecnie do największych trendów modowych.
  • Ozdobny pierścionek na środkowym palcu prawej ręki — najbardziej uniwersalne miejsce, które nie ma przypisanego określonego znaczenia. Jeśli zależy Ci na tym, by pierścionek traktowany był przez innych jedynie jako piękna ozdoba, to środkowy palec u prawej dłoni jest na niego najlepszym miejscem.
  • Pierścionek na środkowym palcu lewej ręki — podobnie jak w przypadku prawej dłoni środkowy palec jest miejscem, na którym założony pierścionek pozostanie gustownym dodatkiem do stylizacji.  ...czytaj dalej poniżej... 

 

Warto jednak pamiętać, że jedynie od nas zależy, czy utożsamiamy się z podaną wyżej symboliką, czy przypisujemy zakładanej biżuterii nasze własne znaczenie. Osoby, które nie przywiązują do tego uwagi, podążają za obowiązującymi trendami, nosząc pierścionki na dowolnych palcach i jest to jak najbardziej w porządku. 

W naszym kraju największą wagę przywiązuje się do miejsca, w którym znajduje się pierścionek zaręczynowy, a następnie obrączka ślubna. Pozostałe kombinacje noszenia biżuterii oraz związane z nimi znaczenie najczęściej wypierane są przez modę i obowiązujące w niej trendy. 

Chmura tagów
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium